Inter po planifikon një revulucion të madh në skuadër për edicionin e ardhshëm ngase ka bërë një listë të ngushtë, por jashtëzakonisht interesante për afatin e verës, shkruan Korneri.net.
Në këtë listë janë mesfushori i jashtëzakonshëm belg i Romës, Ragja Naonngolan, pastaj fenomeni i ri i Monacos Fabinho dhe anëtari i Barcelonës, Arda Turan.
Për këta të fundit Inter veç ka kontaktuar me menaxherin e tyre Jorge Mendes në Montecarlo para ndeshjes Monaco-Juventus.

Artikulli paraprakVideo / 15 vite nga dita e makthit më të tmerrshëm të Interit…
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Trepça ’89-Gjilani, ndeshja kryesore e javës