Donnarumma, Gabbia dhe Hauge rezultuan negativë ndaj Covid-19.

AC Milan njofton se Matteo Gabbia ka rezultuar negativisht për Covid-19 dhe do t’i nënshtrohet kontrollit mjekësor sot para se të kthehet në aktivitetet sportive, përcjell Korneri.net

Për më tepër, Gianluigi Donnarumma dhe Jens Petter Hauge, të cilët kishin qenë asimptomatike, kanë rezultuar negativë pas testimeve të mëtejshme.

Autoritetet lokale shëndetësore janë informuar dhe të dy lojtarët janë të autorizuar të kthehen në stërvitje. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here