Dikujt mund t’i duket i mirë, dikujt mesatarë e dikujtë lojtarë që në karrierë ka pasur fat, por Man City, Chelsea dhe Lverpool, po bëjnë luftë të rreptë që ta transferojnë gjatë verës.
Sigurisht, pjesa dërmuese e Evropës shumë pak e njohon apo fare sepse nuk është sa ka pasur sukses të madh në karrierë dhe nuk luan në skuadër të njohur, mirëpo holandezi Virgil van Dijk konsiderohet mbrojtësi më i mirë në Premier League!!!

Anëtari i Southamton është bërë shënjestër e gjigantëve anglez dhe me shumë gjasa në afatin veror ai do të luajë në një nivel më të lartë, mirëpo ende nuk dihet ku pasi është bërë një lloj “tenderi” se kush do të ofrojë më shumë.
Vlera e 25-vjeçarit është 20 milionë funte, por duke e ditur sesi blehet lojtarët në Angli, Southamton mund t’i nxjrr nga shitja e tij shumë lehtë edhe 35 milionë funte.

Artikulli paraprakKu është Paul Pogba?
Artikulli tjetërMontella dhe Pioli: Në derbi për të fituar