Sipas raporteve më të fundit të mediave italiane, Lazio është duke kërkuar një sulmues të shpejtë në mënyrë që të plotësojë kërkesen e trajnerit, Simone Inzaghi.

Raportohet se për pozitën e një sulmuesi, Lazio ka në fokus tre emra e ata janë: Papu Gomez, Wilfred Zaga dhe Nicola Sansone.

Artikulli paraprakLeverkusen kërkon dy futbollistë të Juventus
Artikulli tjetërZyrtare: Boateng befason me skuadrën e re