Nga Anglia vjen lajmi i madh për atë që Massimo Moratti deklaroi para dy ditëve, se kush do të jetë përforcimi i madh i Interit gjatë verës që po vjen. Fjala është për argjentinasin Kun Aguerro për të cilin janë ndarë më shumë se 65 milionë euro, shkruajnë medat britanike e që janë konfirmuar edhe te italianët.

Aguero shihet si përforcimi i madh “boom” për Interin dhe pronarët e rinjë kinez Suning, ndërsa Pep Gurdiola nuk do ta ndal Agueron nëse këta para vijnë në adresë të klubit, pavarësisht se argjentinasi ka kontratë deri në vitin 2020.

Transferimi i brazilianit Gabriel Jesus, ka ndryshuar rrënjësisht gjarat në klubit anglez e posaqërisht te Aguero. Ëndrra e neroaxurëve është ta formojë dyshen Aguero-Icardi, e tëra argjentinase.

 

 

Artikulli paraprakCavani shou, PSG tash në -1
Artikulli tjetërTrepça e “demoloi” Vëllaznimin