Aleksei Miranchuk është gati të bëhet një lojtar i Atalantas.

Marrëveshja me klubin nga Bergamo u njoftua drejtpërdrejt nga Lokomotiv Moska: “Lokomotiv dhe Atalanta kanë arritur një marrëveshje themelore për transferimin e Aleksej Miranchuk në klubin italian”, thuhet në këtë njoftim, përcjell Korneri.net

Për zyrtarizim, natyrisht, duhet të pritet për rezultatin e ekzaminimeve mjekësore, por ndërkohë mesfushori rus tashmë ka përshëndetur klubin ku është rritur: “Dua të falënderoj të gjithë tifozët – tha ai – Këtu, së bashku me ju, jam bërë një futbollist profesionist dhe një burrë. Së bashku fituam gjithçka. Unë dua t’ju falënderoj me gjithë zemër që keni qenë aty në periudhat e vështira dhe të lehta. Është koha për ta realizuar ëndrrën time “.

Miranchuk bëri debutimin e tij Lokomotiv në 2013, duke grumbulluar 228 paraqitje, 43 gola dhe 45 asistime. Me klubin nga kryeqyteti ai fitoi një titull rus, tre kupa kombëtare dhe një super kupë. Një është e sigurt, Atalanta ka siguruar shërbimet e një super mesfushori që do të shpërthej në Serie A, dhe klubi mund të mburret se mposhti shumë konkurrentë të fuqishëm evropian. /Korneri.net

Artikulli paraprakNike shkëputi kontratën me Neymar!
Artikulli tjetërChallandes edhe zyrtarisht nënshkroi kontratë të re