Klubi i madh gjerman dhe evropian Bayern Munchen, ka bërë goditje të dyfishtë pasi zyrtarisht ka transferuar nga Hoffeinhem, Sebastian Rudy dhe Niklas Süle, por të cilët do të jenë të bavarezëve nga qershori.

Për këta futbollistë të interesuar ishin edhe shumë klube italiane dhe spanjolle, por Bayern si gjithmonë edhe këtë herë tregohet më konkret dhe pa bërë shumë zhurëm i transferon në Alianz Arena. Të dy futbollistët nënshkruan kontratë deri në vitin 2020.

 

 

Artikulli paraprakJuventusi shton presingun për anëtarin e Lyon
Artikulli tjetërHarte lavdëron jashtëzakonisht shumë Donnarumman