Mediat turke raportojnë se Galatasaray do të sjell në skuadër lojtarin jashtëzakonish cilësor, argjentinasin Javier Mascherano, përcjell Korneri.net.
Edhe pse është pjesë që një kohë të gjatë te Barcelona, duket se Mascherano ka vendosur të largohet nga Camp Nou, dhe sipas mediave turke që e konsiderojnë si marrëveshje të mbyllur, argjentinasi do t’i bashkohet klubit të famshëm turk gjatë kësaj vere.

Artikulli paraprakStatistikat e javës së 26-të, në Vala Superligë
Artikulli tjetërKlasikja në NBA i takoi Bulls, Harden e fitoi përballjen e parë me Westbrook