West Ham dhe Slaven Bilic po kalojnë momente të vështira, aq të vështira saqë nuk dihet edhe sa kohë kroati mund të qëndrojë në stolin e “çekanëve”.

Pozita e 18. në Premier League, eliminimi nga Europa League, janë vetëm nga disa arsye që West Ham nuk e ka besimin më as të lojtarëvë të vet aktual.

Kështu po ndodh me talentin kryesor, Reece Oxford i cili ka paralajmëruar largimin nga Londra. 17-vjeçari do të transferohet sipas shtypit britanik te Manchester United, pasi aty e sheh vetën më mirë dhe do të mund të përparonte më lehtë.

Oxford nuk po e vazhdon kontratën me londinezët dhe kjo është tashmë punë e kryer pasi askush nuk mund ta bind të riun të qëndroj te West Ham.

Ai luajti vetëm në ndeshjet e Europa League gjatë kualifikimeve, ndërsa në asnjë ndeshje kampionale.

 

Artikulli paraprakRinis “epidemia” te Bayerni, Costa “out”
Artikulli tjetërKoulibaly vazhdon kontratën