Të martën dhe të mërkurën zhvillohen ndeshjet e dyta të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku do të ketë shumë përballje interesante.

Njëra nga to do të jetë edhe që do të zhvillohet në Zagreb në nes Dinamos dhe Juventusit. Trajneri kroat Zeljko Sopic i cili para pak javësh mori drejtimin e klubit nga paraardhësi i tij Zlatko Krajncar, ka paralajmëruar kampionin italian se nuk do ta ketë aspak të lehtë.

“Ne jemi të vetëdijshëm për forcën që ka Juventus, sepse ka potencial edhe ta fitojë Ligën e Kampionëve, por dua t’iu them se nuk ia kemi frikëm. Do të luajmë në shtëpi, të motivuar, të përkrahur nga tifozët tanë, dhe mendoj që Juventus nuk do ta ketë të lehtë këtu” tha Sopic i cili lavdëron dy kroatët që luajnë te Juentus, e sidomos të riun Marko Pjaca për të cilit tha se për disa vite do të jetë futbollisti më i mirë në botë.

 

 

Artikulli paraprakLajmi i fundit/ Dy përforcime për Kosovën në ndeshjen kundër Kroacisë
Artikulli tjetërNuk dihet a udhëtojnë në kryeqytet?