Trajneri i Shakhtar Donetsk, Paulo Fonseca mbajti premtimin dhe festoi kualifikimin nga faza e tjetër të Chmapions Leagues, duke u paraqitur në konferencë për media i veshur si Zorro.

Pasi u caktua si kundërshtar në grup me Manchester Cityn, Napolin dhe Feyenoordin, ai premtoi se do të vishej si Zorro, nëse skuadra e tij kualifikohet në mesin e 16 skuadrave më të mira në Evropë.

Shakhtar Donetsk realizoi befasinë duke mposhtur Manchester Cityn në javën e fundit me rezultatin 2-1.

Artikulli paraprakUEFA i refuzon Milanit planin për FFP, gati dënimi
Artikulli tjetërKërkojnë kualifikimin!