Shumë njohës të futbollit e konsiderojnë italianin Carlo Ancelotti dhe spanjollin Pep Guardiola, si trajnerët më të mirë në botën e futbollit, njohës dhe ish-futbollistë shumë të suksesshëm, mirëpo asnjëri prej tyre nuk prinë sa i përket pagës që fitojnë brenda një viti te Bayern Munchen, respektivisht Manchester City.

Para ytr është portugezi Jose Mourinho, që në vitet e fundit nuk është se po ka suksese me klubet e tij, mirëpo ai paguhet nga Man.United 28 milionë euro në vit, para italianit Marcelo Lippi me 23.5 milionë, Laurent Blanc që paguhej te Paris SG nga 20 milionë, e më pas top-5 trajnerët më të paguar në botë e mbyllin Ancelotti me 15.8 milionë dhe Guardiola me 14.5 milionë euro.

Artikulli paraprakIzraeli, polemika dhe pezullime përpara Shqipërisë
Artikulli tjetërA e njihni këtë personazh?