Një tragjedi e rëndë ka ndodhur në Kroaci të hënën mbrëma.

Dy sportistë të rinj kanë ndërruar jetë pas një aksidenti me veturë ku  ishin katër persona, derisa dy kanë ndërruar jetë, e dy të  tjetë janë në gjendje kritike, përcjell Korneri.net

Ndëruan jetë menjëherë në vendin e ngjarjes, 16-vjeçari Josip Brkljaçiç, futbollist i talentuar që luante për NHK Primoran. Personi i dytë i vdekur është 19-vjeçari Josip Bepo Kadija, hendbollist shumë premtues, i cili ka luajtur për disa klube, derisa në vitet e fundit  luajti për PPD Zagrebin. Ky lajm ka tronditur të sportin kroat.

Gjithnjë e më shumë detaje zbulohen për këtë aksident të rëndë që ndodhi  në qytetin  Zadar.

Sipas të dhënave të njohura, aksidenti ka ndodhur në orën 11.15 pasdite në një port të qytetit në Zadar, në bregdetin Liburnian, kur një 20-vjeçar që drejtonte  veturën  Audi me shpejtësi të madhe, goditi pjesën e përparme të automjetit në shtyllën e ndriçimit. Vetura më pas vazhdoi të lëvizte në mënyrë të pakontrollueshme, duke goditur një shtrat metalik që  mbron shtegun e njerëzve dhe detit, pas së cilës vetura ran ë ujë në një thellësi prej tetë metrash.

Policia, ndihma e parë dhe zhytësit erdhën  shumë shpejtë në vendin e ngjarjes, por nuk ia dolën t’i shpëtojnë dy prej tyre. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here