Një ngjarje dramatike u zbulua pas ndeshjes mes Napolit dhe Milanit që u zhvillua mbrëmë në stadiumin “Maradona”. Trupi i një burri 42-vjeçar nga Bacoli, pa precedent penalë, u gjet në një park makinash poshtë impiantit.

“Corriere dello Sport” zbulon: trupi i pajetë u zbulua pas orës 02:00 në një zonë të braktisur nën sektorin e mysafirëve.

Sipas rikonstruksionit të ngjarjes nga Policia, dy persona, pa bileta, po tentonin të shkonin në tribuna përmes një tuneli. Shoku i viktimës ka parë hyrjen e tij të bllokuar dhe ka hequr dorë, ndërsa 42-vjeçari ka kaluar i pari, por pasi është ngjitur ka rënë nga një lartësi rreth 20 metra dhe ka përfunduar në tokë. Trupi u gjet i pajetë gjatë natës.

/Supersport.al

Artikulli paraprakAjax emëron trajnerin e ri, ndoshta shpëtimtarin e klubit në krizë
Artikulli tjetër“Topi i Artë”/ Numërimi ka nisur mbrapsht, Messi nuk është më i sigurt! France Football: Luftë e ngushtë trepalëshe…