Ishte një pasdite e hidhur për të dhe skuadrën e tij Roma, por në aspektin personal legjenda Francesco Totti mund të ndihet krenar.

Në disfatën nga Torino 3-1, Totti shënoi golin e vetëm nga penalltia që ishte i 250-ti, në karrierë të gjitha na fanellën e Romës.

Silvio Piola mbetet edhe më tutje golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në futbollin italian me 274 gola, por Totti tashmë është mbrapa vetëm 24 gola, dhe për ta thyer këtë rekord Totti duhet të luajë edhe stonorin tjetër që është edhe synimi i tij dhe të shënojë gola sa më shumë që është e mundur këtë vit.

 

 

Artikulli paraprakSuper ndeshje, super Torino, Roma gjunjëzohet
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Besa – Drita