Francesco Totti do të marrë “Çmimin UEFA Presidentit” e në Monte Carlo gjatë muajit gusht për “arritjet e jashtëzakonshme, përsosmëri profesionale dhe cilësi shembullore personale”. Kjo u njoftua nga presidenti i shtëpisë më të madhe evropiane të futbollit , Aleksandër Ceferin, duke e nderuar numrin legjendar 10 të Romës për “një karrierë fantastike,” lavdëruar atë edhe për besnikërinë e madhe dhe lidhjën për një qytet atë të Romës. Në të kaluarën këtë çmim e kishin parë edhe ish-futbollistë të njohur italian si Paolo Maldini (2003) dhe Gianni Rivera (2011). /Korneri.net

Artikulli paraprakZyrtare: Falcao mbetet te Monaco
Artikulli tjetër“Adem Jashari” në Mitrovicë merrë formën evropiane, ja puna e jashtëzakonshme që është kryer sot [FOTO]