Tottenham shënoi fitore të pritur ndaj skuadrës së dobët Burnley në udhëtim 0:2, pa ta mbajtur hapin me kryesuesin Chelsea që këtë xhiro humbi, dhe tash diferenca e pikëve është vetëm 7.
Londinezët shënuan fitore fal lojës shumë më të mirë që nga fillimi i ndeshjes pasi edhe posedimi i topin ishte më shumë se 72%, që ishte e mjaftueshme për të marr tri pikë të plota në këtë udhëtim.
Golat e Spurs i shënuan Eric Dier dhe Heung-Min Son.

Artikulli paraprakCrystal Palace e zbukuroi kampionatin anglez me fitoren te Chelsea
Artikulli tjetërMan.United pa gjysmën e skuadrës nuk fitoi, dhe Champions tash është larg