Sipas informacioneve më të fundit në mediat britanike dhe italiane, Tottenham është gati të bëj një ofertë konkrete për yllin kroat të Interit, Marcelo Brozovic.

Forma e mirë e Banegas e ka “gozhduar” në stol Brozovic, i cili nuk është në planët e Pioli, kështu që nëse Tottenham ofron 25 mln euro ashtu siç edhe ështu duke u spekuluar, shumë lehtë mund të ndodhë që reprezentuesi kroat të vazhdojë karrierën në Premier League.

Artikulli paraprakSpalletti: Kemi 60% gjasa për të kaluar tutje….
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Monaco – Manchester City