Skuadra e dytë londineze Tottenham ka shënuar fitore minimale në udhëtim te Crystal Palace me rezultat 0-1, për ta mbajtur hapin me rivalin lokal Chelsea në garë për titull të kampionit.

Loja nuk dhuroi shumë dhe pak raste, mirëpo mjaftoi goli i Christian Eriksen që i dha tri pikë Spurs pasi u asistua mjaftë mirë nga Harry Kane.

Chelsea vazhdon të komandoj në Premier League me 4 pikë më shumë se Tottenham.

Artikulli paraprakDortmundi në finale, eliminoi favoritin e madh Bayern Munchen
Artikulli tjetërTetë gola edhe në Riazor