Skuadra angleze do të ketë telashe të mëdha gjatë verës pasi shumë vështirë do të mbaj lojtarin më të mirë që ka Dele Ali. Sa herë që futbollistët kanë klauzola dhe skuadra tjetër e interesuar është e gatshme ta paguaj çmimin, atëherë këtu shpëtim nuk ka.

Bayern Munchen ka bërë gati saktësisht (rekord 90 milionë euro) për shërbimet e talentit 20-vjeçar. Kontrata e Ali është e vlefshme deri në vitin 2022, pork jo aspak nuk po u intereson bavarezëve që po u bënë me dije londinezëve se vera për ta nuk do të jetë e qetë.

 

 

 

Artikulli paraprakNgjarje tjera të këqija nga Premier League
Artikulli tjetërLajmi i fundit: Nuk luhet ndeshja në Balaídos