Tottenham ka treguar lojë të jashtëzakonshme në ndeshjen e fund këtë edicion në Premier League, pasi e ka mposhtur Hull City me rezultat 1:7.

Golat për ekipin e Pochettino i shënuan Kane hat-trick, Alli, Wanyama, Davies dhe Anderwierled./Korneri.net.

Artikulli paraprakGenoa shpëtoi, Empoli dhe Crotone luftojnë në javën e fundit për mbijetesë
Artikulli tjetërLiverpool fitoi dhe siguroi fazën kualifikuese të Champions League