CSKA Moska tregoi se nuk është skuadër për Ligën e Kampionëve. Kundër Tottenhamit që luajti pas gjysmën e skuadrës pasi munguan kryesorët, humbi në shtëpi 0-1, duke bërë me dije se nuk ka kapacitet për më shumë. Golin e vetëm e shënoi Haeung-Min Son që ia mundësoi fitoren e parë skuadrës angleze.

Monaco pëmes qendëmbrojtësit polak Kamil Glik ia doli që sekondën e fundit të ndeshjes ta barazoi rezultatin përballë përfaqësuesit gjerman Bayer Leverkusen. Gjermanët kalun në epërsi me golin e meskikanit Chicharito Hernandez.

Monaco 4, Tottenham 3, Leverkusen 2 dhe CSKA 1, kështu është renditja tabelare.

 

Artikulli paraprakLeicester vazhdon me fitore, Kopenhagen fitoi bindshëm
Artikulli tjetërChicharito me mire se Ronaldo në Champions