Skuadra angleze e Tottenham i ka ofruar kontratë të re yllit të skuadrës, Christian Eriksen.

Eriksen konsiderohet si i pazëvendësueshëm nga trajneri Pochetino, andaj zyrtarët e Tottenham i kanë ofruar danezit kontratë të re deri në verën e vitit 2020 dhe pagë më të mirë sesa që ka tani.

Mediat angleze raportojnë poashtu se Eriksen me kontratën e re do të kishte edhe një klauzolë të lartë për skuadrat që interesohen për të.

Artikulli paraprakKuiz: Dyshja e Italisë në foto janë me të njejtin mbiemër, por nuk ishin vëllëzër! Për kë bëhet fjalë?
Artikulli tjetërArgjentina fitoi falë Leo Messi-t, s’kuqët Dybala…