Manchester United gjatë verës do të bëjë çmos që ta sjell në Old Trafford sulmuesin francez Antoine Griezmann, por bashkëlojtari i tij Fernando Torres e këshillon që të mos luajë në Angli.

“T’iu them të drejtën nuk e di se çfarë do të kërkonte në Angli. Atje nuk do ta ketë aspak më mirë se këtu ku është. Pak klube në botë mund t’i ofrojnë atë që e ka te Atletico. Jemi shumë garues në kampionat, ishim në finale të Ligës së Kampionëve dhe na respekton tërë Evropa”, ka thënë Torres i cili në vitin 2011 nga Liverpool kaloi te Chelsea për 60 milionë euro.

“Antoine i ka 26 vjet, kohën më të mirë për të vendosir për të ardhmën dhe karrierën. Nëse dëshiron të jesh futbollistë kulminantë apo futbollist i mirë? E humbi finalen e Ligës së Kampionëve, pastaj finalen në Euro 2106, dhe e ka parë sesi është vështirë të fitohen trofetë. Mirëpo, në Atl.Madrid i ka të gjitha këto kushte për ta fituar”, ka thënë El Nino që në mënyrë indirekte ka theksuar se Man.United nuk ka gjasa të bëjë asgjë edhe për shumë vite të tjera në Evropë.

Kontrata e Griezmann me Atl.Madrid skadon në vitin 2021, por duhet theksuar se askush ende nuk ka thënë se ai do të transferohet te United, aq më shumë kur ai vet ka deklaruar disa herë që nuk mendon të largohet nga skuara e tij e zemrës.

Artikulli paraprak“Gabigol” ultimatum Interit?: Dua të luajë ose largohem te një skuadër tjetër e madhe…
Artikulli tjetërKu është Paul Pogba?