Torino shënoi fitore në rrethin e katërt të Copa Italia ndaj Pisa të drejtuar nga Gennaro Gattuso me rezultyat 4:0, por vetëm pas vazhdimeve pasi ndesja e rregullt përfundoi pa gola.

Për këtë fajtor ishte portiere Kosovar Samir Ujkani i cili priti të gjitha gjuajtjet e vendasve për 90 minuta lojë, por reprezentuesi i Kosovës, u desht ta nxirrte topin nga rrjeta katër herë për 30 minutat tjera të lojës.

Foto Fabio Ferrari - LaPresse 29/11/2016 Torino ( Italia ) Sport Coppa Italia Tim - Torino Fc - Pisa - Quarto turno - stadio Olimpico Grande Torino.    Nella foto: Josef Martínez (Torino Fc) photo Fabio Ferrari  / LaPresse November 11, 2016 Turin ( Italy ) Sport Italy Tim Cup Stadio - Torino Fc - Pisa - Stadium "Olimpico Grande Torino". In the pic:  Josef Martínez (Torino Fc)

Golashënuesit ishin, Adem Ljajic, Maxi Lopez, Lucas Boye dhe Andrea Belotti. Në 1/8 e finales Torino luan kundër Milanos.

Tutje kanë kaluar edhe Chievo që mposhti Novaran 3:0, dhe në 1/8 e finales takohet me Fioerentinën, kurse Cesena fitoi 1:2 ndaj Empolit për të luajtur më pas kundër Sassuolos.

Artikulli paraprakIsh-sulmuesi italian: Lojtarëve të Juventus-it duhet të ju vijë turp për humbjen nga Genoa
Artikulli tjetërChapecoense nuk është vetëm: Vijnë lojtarët, paratë dhe ndihma nga tërë bota