Ja komunikata e tifozërisë mitrovicase :
Ne kemi pas durim që nga përfundimi i sezonēs 2015/16,nuk jemi pushtu prej spekulimeve,mirpo tashmë qdo gjë është e qartë.
“Martesa pa dashni nuk ka jetëgjatësi,nuk t’lejojmë me ardh me vesh fanellën e gjelbërt e me andrru të kaltërt”
I bëjmë thirrje kryesisë së KB TREPÇA që të jenë të vëmendshëm dhe sy qelë,sepse kjo edhe njëherë e deshmon fajtorin e ndarjes në 2012,pra qytetin nuk e keni mrapa nëse e lejoni rikthimin e tij.
Drilon je tradhtari ma klasik që ka pas qyteti i Minatorit,je personi që i ke irritu komplet dashamirët e sportit nr 1 në qytet,pra mos të shkon asnjëherë ndërmend rikthimi.
Zyrtarisht
TRADHTAR I QYTETIT

Artikulli paraprakJa si relaksohen lojtarët e Kosovës para ndeshjes me Finlandën (FOTO)
Artikulli tjetërEkskluzive: Intervistë me Anel Raskaj, ish-kapitenin e Kosovës [FOTO]