Tifozët e flaktë mitrovicas “Torcida” tashmë kanë marrë rrugën drejt Shkodrës në përkrahje të Kosovës në takimin e sontëm eliminator në kuadër të “Rusia 2018” ndaj Kroacisë.

Disa dhjetra tifozë nga Mitrovica në mënyrë të organizuar i’a kanë mësyrë Shkodrës, dhe synimi i tyre është që të kthehen në shtëpi me tre pikë nga kjo përballje.

Artikulli paraprakMomenti magjik që po çmend serbët, shikoni çfarë po ndodh sot në Shkodër [FOTO]
Artikulli tjetërPjaca i lënduar? Mjekët e Juventus përgënjeshtrojnë kolgët kroatë