Qemail Elshani i Besës dhe Shkumbim Salihu i Ferizajt e kryesojnë renditjen e golashënuesve në Vala Superligën e Kosovës pas javës së 5-të, me nga katër gola të shënuar. Derisa sulmuesi i Ferizajt, Shkumbim Salihu të gjithë golat i ka shënuar në javën e parë në ndeshjen kundër Hajvalisë (4:0), mesfushori ofanziv i Besës, Qemail Elshani, ka shënuar nga një gol në katër ndeshjet e fundit të skuadrës pejane, ku madje në tri ndeshje me golat e tij ka qenë përcaktues në shmangien e humbjeve të skuadrës.

1. Qemail Elshani 4
2. Shkumbim Salihu 4
3. Betim Haxhimusa 3
4. Hasan Hyseni 3
5. Behar Maliqi 3
6. Egzon Sinani 2
7. John John 2
8. Ahmet Januzi 2
9 Mendurim Hoti 2
10. Liridon Fetahaj

Artikulli paraprakDoellman vazhdon me Kosovën
Artikulli tjetërRaiola “pickon” Arsenalin: A kanë b… ata?