Fituesi i “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo është golashënuesi më i mirë i këtyre kualifikueseve të Kampionatit Botëror për zonën e kontinentit evropian.

Sulmuesi i Real Madridit kryeson këtë listë me 9 gola, ndërsa pas tij vjen Lewandowskin me shtatë gola dhe Lukakun me gjashtë gola.

Për më tepër shiko tabelën më poshtë:

Image

Artikulli paraprakMan.United gati ta paguaj klauzolën e brazilianit
Artikulli tjetërTreshja e gjyqtarëve, Nuza, Berisha e Selimaj udhëtuan për Turqi