Njëri ndër mesfushorët më perspektiv në Itali dhe Evropë, Sandro Tonalli, është shënjstra kryesore e shumë klubeve të mëdha.

Anëtari i Brescia, skuadër e cila me 90% vitin tjetër do të luaj në Serie B, po kërkohet nga top klubet italiane, duke ofruar edhe para të mira për Brescia dhe pagë për lojtarin, mirëpo nga Spanja vjen një lajm shumë interesant, përcjell Korneri.net

Presionet e medieve të atjeshme janë të njohura të të njëjta për italianët pasi gjithmonë ka diçka që vetëm ata e dinë. Mediet katalunase kanë shkruar se Tonalli ëndërron të luaj përkrahë me Lionel Messin, dhe se do të përshtatej shumë mirë në lojën e blaugranëve.

Nuk ka asnjë konfirmim në Itali, nga klubi Brescia apo ndonjë mohim ose pohim nga vet futbollisti, pasi shumë vështirë Juventus, Inter dhe Milan, do ta përsëritin gabimin e bërë si me Verrattin që e lejuan të largohet te PSG. /Korneri.net

Artikulli paraprakMertens merr një vendim të çuditshëm duke i befasuar të gjithë
Artikulli tjetërPlay-off për titullin dhe mbijetesën, hipoteza më reale për të mbyllur këtë sezon të Serie A!