Dita e prezantimit të Fikayo Tomorit në Milano.

Si ishte të luanit me Romagnoli? “Të luash me Romagnoli ishte e shkëlqyeshme, shpresoj se mund të luajmë shumë lojëra së bashku. Unë nuk flas ende italisht, kështu që komunikimi nuk është i lehtë, por shpresojmë të bëjmë gjëra të mëdha”, deklaroi Tomori para gazetarëve, përcjell Korneri.net

Çfarë ju tha Thiago Silva para se të vinte në Milano? “Unë fola me të, por edhe me lojtarë të tjerë që kanë luajtur në Itali si Jorginho, Emerson dhe Kovacic. Thiago më siguroi, ai tha gjëra të mrekullueshme për klubim që është si një familje. Të tjerët më thanë gjithashtu gjëra pozitive për Serie A dhe Milan.”

Pse zgjodhe Milanin? E thjeshtë, sepse dua të bëjë historinë me këtë klub të madh. /Korneri.net

Artikulli paraprakBallkani mposhti edhe skuadrën bullgare
Artikulli tjetërDrita e humbi ndeshjen e pare kontrolluese