Pas zyrtarizimit të Mario Mandzukic, Milan ka mbyllur praktikisht transferimin edhe për Fikayo Tomori.

Qendërmbrojtësi infuqishëm do të vijë nga Chelsea në huazim me të drejtën e blerjes së kartonit të tij të vendosur në 30 milionë euro, por mund të ketë marrëveshje për lirim, përcjell Korneri.net

Lojtari pritet të jetë në orët e ardhshme në Itali, me drejtuesit e Rossonerëve që përpiqen të shkurtojnë kohën për vizita mjekësore dhe të nënshkruajnë sa më shumë që të jetë e mundur, në mënyrë që Tomori të jetë në dispozicion të Piolit sa më shpejt të jetë e mundur.

Mungesat e ndryshme në skuadrën e Milanit, me Romagnoli i cili është skualifikuar kundër Atalanta (kartona), dhe Kjaer jo në gjendjen më të mirë, i kanë dhënë një përshpejtim të mëtejshëm negociatave. Qëllimi i klubit është që Tomori t’i nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore deri të enjten në mëngjes, në mënyrë që Pioli të mund ta thërrasë atë tashmë për ndeshjen e së Shtunës kundër ekipit të Gasperinit. /Korneri.net

Artikulli paraprakSpezia eliminoi Romën nga Coppa Italia, goli spektakolar në fund
Artikulli tjetërHQSexCams Com Cam Website Review