Basketbollisti i përfaqësueses së Maqedonisë Lejson Zeqiri është ylli i radhës që i bashkohet Sigal Prishtinës

Zeqiri ishte afër të transferohej në ekipin e njohur turk Besiktas,  por zgjodhi që këtë sezon t’i bashkohet klubit tonë Sigal Prishtinës.

Zeqiri është lojtarë i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut dhe vjen nga kampionati Maqedon, konkretisht nga klubi MZT Skopje.

Zeqiri luan në pozitat 4-5. Mirë se vjen në klubin më të trofeshëm shqiptarë Lejson, shkruan klubi kryeqytetas. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here