Manchester United, ka shënuar fitorën e dytë rradhazi në Premier League, dhe atë me rezultst identik pasi kësaj rradhe në ndeshjën hapëse të javës mposhti në udhëtim bindshëm 0-4, Swansea City.

United që e ka nisur për mrekulli edicionin e ri regjistroi paraqitje të mirë dhe ishte dominues ndaj vendasëve edhe pse golin e avantazhit e arriti në fund të pjesës së parë me anë të mbrojtësit Baily.

Loja e mirë e lojtarëve të Mourinhos, vazhdoi edhe gjatë pjesës së dytë me ç’rast erdhen edhe tre gola të tjerë të arritur nga Lukaku, që shënoi golin e tretë personal me fanellën e Man Utd, dhe nga Pogba e Martial që vulosën kapitullimin e Swansea.

Manchester pas kësaj fitore ka 6 pikë në pozitën e parë me +8 golaverazh, kurse Swansea ka 1 pikë pas dy ndeshjeve.

Artikulli paraprakBarcelona ka shitur zero fanella të blerjes së re Paulinho
Artikulli tjetërUEFA ndanë 1.7 miliardë euro: Ja sa do të fitoj kampioni evropian