Cristiano Ronaldo është padyshim një ndër personat më me ndikim në botë.
Ylli portugez i Real Madridit me karrierën e jashtëzakonshme që ka bërë në futboll dhe veprat humane ka tërhequr shumë fsnsa e dashamirës pas vetës.
Njëra prej tyre është edhe një grua me aftësi të kufizuara nga Siria.
Si një simpatizante e zjarrtë e sulmuesit madrilen, ajo ka vendosur të vizatojë me këmbët e saja portretin e 32-vjeçarit.
Tifozja dhe njëkohësisht artiste duket tejet e lumtur për punën e saj artistike të realizuar, që tregon një simpati të veçantë dhe të pastër për CR7-ën.Fotot kanë bërë xhiron e rrjeteve sociale teksa janë komentuar pozitivisht nga fansat e qytetarët e thjeshtë.
Artikulli paraprakRonaldo në gjyq, u shmanget mediave
Artikulli tjetërZbulohet kundërshtari i Real Madrid në trofeun “Santiago Bernabeu”