Tabloidi britanik “The Sun” sjell lajmin se Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar të Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut Boris Johnson, do të lejojë tifozët në tribunat në Premier League si pjesë e masave të reja.

Sidoqoftë, klubet nuk do të jenë veçanërisht të entuziazmuar me një vendim të tillë pasi vendimi duhet të hyjë në fuqi në 17 maj. Kjo do të thotë që vetëm xhiroja e fundit e 38-të duhet të luhet para spektatorëve. Duhet të theksohet se duket se jo të gjitha biletat do të lëshohen për shitje, por 10,000 njerëz ose deri në 25% të kapacitetit të stadiumit do të lejohen në tribuna, përcjell Korneri.net

Manchester City e pret më shumë këtë lajm, pasi duke pasur përparësi të madhe në tabelë, mund të festojë titullin e pestë anglez para tifozëve të tij në xhiron e fundit kundër Everton. Tifozët e klubeve të tjera tashmë kanë shprehur pakënaqësi në rrjetet sociale, duke marrë parasysh që gjysma e klubeve në kampionat luajnë jashtë në raundin e fundit dhe nuk do të kenë mundësi të ndjekin ndeshjet. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here