Tifozët e Kosovës do të mirëpresin tifozët nga Kroacisë me një surprizë të veçantë.

Një flamur gjigant i shtetit kroat do të hapet sot para takimit që do luhet në “Loro Boriçi”, ndërsa kjo surprizë është përgatitur nga tifozët e Kosovës në shenjë mirënjohjeje ndaj Kroacisë, federata e futbollit të së cilës ka lobuar fort që Kosova të anëtarësohej në FIFA dhe UEFA.

kroacia

Artikulli paraprakCapello godet keq Ronaldon
Artikulli tjetërPortieri në Indi kopjon Ter Stegen, shikoni gafën (VIDEO)