Shumë tifozë të Juventusit mbajtën një protestë të vogël në Torino gjatë së cilës i thanë klubit se nuk duan që Romelu Lukaku t’i bashkohet skuadrës.

Kujtojmë se Juventusi ka ndërhyrë në biznesin e Interit dhe ka përshtatur ofertën e tij për sulmuesin belg të Chelseat. Ajo shkon në 40 milionë euro, por zanafilla e bisedimeve ishte më larg, shkruan Korneri.net

Krerët e Interit morën vesh se Lukaku kishte nis bisedimet e fshehta para finales së Ligës së Kampionëve, dhe janë çmendur pas konfirmimit të lajmin, kështu që Interi menjëherë erdhi në përfundim se Lukakun nuk do ta blejnë sërish. Por, nga ana tjetër tifozët e Juves nuk e duan Lukakun, i cili në një intervistë para vitit të ri kishte thënë se kurrë në jetën e tij nuk do të luaj për Juventusin dhe Milanin. /Korneri.net

Artikulli paraprakNga sot, Manchester City nuk është më skuadra më e vlefshme në botë
Artikulli tjetërDaily Mail: Rashford vazhdon me United