Inter-Sparta Prague, një ndeshje që për zikaltrit do të jetë pa ambicie dhe pa … tifozë. Në ndeshjen e fundit për ekipi e Stefano Piolit në këtë edicion në Europa League, tifoët e flaktë të  “Curva Nord” nuk do të jenë të pranishëm pasi ata do ta braktisin stadiumin Mezza,  në shenjë proteste për shkak të rezultateve zhgënjyese në kampionat dhe garat  evropiane.

Nisur nga rezultatet katastrofale, 4 humbje në 5 ndeshje, janë arsye e fuqishme që ata ta braktisin skuadrën dhe një transparent i tillë i madh do të jetë i vendosur në vend të tifozëve.

Sipas tyre nuk është lëvizje e mençur të largohet trajneri De Boer e të vije në vend të tij Pioli, e rezultat të jenë të njëjta pas asnjë kuptim marrëdhëniet me tifozët.

 

 

Artikulli paraprakI “gozhduari” në bankë nga Kloop, transferohet në Serie A?
Artikulli tjetërEuropa League: U konfirmuan gjashtë skuadrat e para që kaluan në raundin tjetër