Një tjetër Thuram për Juventusin.

Kampioni aktual Italian ka pasur moment të mira dhe suksese me ish mbrojtësin francez, të famshmin Lillian Thuram i cili prej se kishte kaluar nga Parma, ishte bërë një lloj simboli i biankonerëve duke qenë mnë vonë ndër më të mirët në rolin e tij edhe në Evropë, shkruan Korneri.net.

Dhe, duke e parë se me të famshin Thuram kaluan mirë, Juventus e synon transferimin e djalit të tij, Khéphren Thuram-Ulien, i cili aktualisht është pjesë e skuadrës së juniorëve të Monacos, luan në rolin e mesfushorit defanziv, por cilësia e tij e lartë e bënë Beppe Marottan, që të kryej punë sa më shpejtë që është e mundur me 16 vjeçarin që ka potencial të bëhet shumë i madh. /Korneri.net

Artikulli paraprakATP Finals, vijon ëndrra e Sock, mposht 2-1 Zverer
Artikulli tjetërNeymar ndërron shtëpinë, arsyeja do të ju lë pa fjalë…