SHANGHAI, CHINA - JANUARY 19: Argentine footballer Carlos Tevez arrives at the airport on January 19, 2017 in Shanghai, China. Carlos Tevez will play for Shanghai Greenland Shenhua F.C. in the 2017 Chinese Football Association Super League (CSL) match. (Photo by VCG/VCG via Getty Images)

Sulmuesi argjentinas i klubit kinez Shanghai Shenhua, Carlos Tevez, ka folur për spekulimet e fundit se ai mund të largohet nga futbolli kinez pasi ka problem me ambientimin.

“Kisha shumë telashe që të ambientohem, por jam duke e bërë një gjë të tillë me hapa të ngadalshëm. Të gjithë në klub me kanë pritur në mënyrën më të mirë të mundshme dhe falë ndihmës së tyre i’a kam dalë mjaftë mirë dhe e them me plotë bindje se nuk largohem nga këtu”, është shprehur Tevez./Korneri.net

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Feronikeli – Hajvalia
Artikulli tjetërAnalizë: Krasniqi do ta penzionoj Abrahamin