Qyteti më i infektuar në Maqedoninën Veriore është Tetova me rrethinë.

Kështu bëjnë të ditur mediet e atjeshme bazuar në rastet e të infektuara të cilat i ka raportuar Ministra e Shëndetësisë, me ç’rast kjo vatër e re e koronavirusit ka ndikur direkt edhe tek klubit i Shkëndijës, përcjell Korneri.net

Sipas lajmeve të fundit që vijnë direkt nga klubi tetovar, thuhet se kanë dal pozitiv dy anëtar të klubit me Covid-19, por jo vetëm kaq pasi të infektuar ka edhe te skuadrda tjetër shqiptare Renova.

Klubi shqiptar ka bërë me dije se dy rastet në fjalë janë izoluar sipas rekomandimeve.

Ky është njoftimi i plotë i KF Shkëndija:

KF Shkëndija njofton opinionin se Sindikata për futbollistë në Maqedoni kohë më parë informoi se në bashkëpunim me laboratorinë e spitalit privat Axhibaden Sistina do të organizojnë testimet për COVID-19 për klubet e Ligës së Parë të Maqedonisë dhe të njejtat në klubin tonë u kryen gjatë ditës së shtunë (30.05.2020).

Për fat të keq gjatë ditës së sotme nga Sindikata e futbollistëve dhe spitali Sistina na kanë njoftuar se dy anëtarë të klubit tonë kanë rezultuar pozitiv në COVID-19.

Në interes të besueshmërisë së rezultateve, klubi menjëherë ka nisur procedurat për të kryer testimet e dyta të dy anëtarëve që rezultojnë pozitiv.

Duke respektuar instruksionet e organeve kompetente, dy anëtarët me rezultate pozitiv në COVID-19 janë izoluar sipas rekomandimeve, ndërsa klubi hapat e rradhës do t’i merr në koordinim me Federatën e futbollit të Maqedonisë dhe Institutin për Shëndet Publik.

KF Shkëndija nuk do të bëjë asnjë koment shtesë në lidhje me këtë çështje, deri në një vendim të rradhës“. /Korneri.net

Artikulli paraprakWest Ham e do anëtarin e Milanos (Primavera)!!!
Artikulli tjetërAnkandi për Marash Kumbullën, në garë edhe Juventusi