Rezultatet e fundit të testeve për COVID-19 për basketbollistët e NBA, janë rikthyer  përsëri në zero teste pozitive.

Në njoftimin zyrtar të lëshuar nga NBA, thuhet se nga 343 lojtarët e testuar për COVID-19 në kampin NBA-së, ne zero janë rikthyer testet e konfirmuara pozitive.

Në rast se një lojtar në kampusin NBA del pozitiv me koronavirus në të ardhmen, ai do të izolohet derisa të pastrohet për largimin e virusit, sipas rregullave të përcaktuara nga NBA dhe Shoqata e Lojtarëve të garës. /AsistiOnline.com

Artikulli paraprakKlubet kosovare ‘hall kryesor’, mbijetesën nga pandemia
Artikulli tjetërBarcelona e bleu brazilianin e talentuar, klauzola e tij marramendëse