Pjesa më e madhe e Italisë po tallen jashtëzakonisht shumë me mossuksesin e Juventusit në Ligën e Kampionëve, dhe gati çdo pesë minuta dikush diçka poston nëpër rrjetet siciale. Normalisht, ata që bëjë shaka në llogari të klubit nuk janë tifozë të Juventusit, por definivisht me këtë çështje janë marr edhe mediat italiane e sidomos me këtë foto e cila bërë xhiron e shpejtë në internet, ku shihen vitet e dështimit të Juventusit në finalet e ngjarjes më të rëndësishme evropiane në futboll, shkruan Korneri.net.

Por, më larg kanë shkruar një grup tifozës napoitan që kanë lansuar një këngë e cila është mjaftë e rëndë, por e cila poashtu ka bërë shumë klika në mbarë botën për një kohë shumë të shkurtër.
Juventusi e humbi finalen e Ligës së Kampionëve nga Real Madrid 4:1. /Korneri.net

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Drita-Dukagjini
Artikulli tjetërLindelöf është i Man.United