Nuk është hera e parë që Juan Cuadrado dhe disa lojtarë tjerë të Juventusit, që rrëzohen në tokë pa i prek askush.

Nëse zvicërani Lichsteiner është (aktori) më i mirë i mundshëm në futboll, atë e ka kompleksuar bashkëlojtari i tij Juan Cuadrado gjatë ndeshjen kundër Sampdorias me ç’rast Juve e humbi 3:2.
Shikone videon e këtij rrëzimi në tokë të Cuadrados që ishte spektakolar, por që e bëri vetvetën të tallet e tërë bota. Nuk është hera e parë që kolumbani aktron kështu. /Korneri.net

Artikulli paraprakKondogbia: Jo, ai është asgjë çfarë autogoli shënoi lojtari i Chelsea
Artikulli tjetërKatër lojtarë dhe 11 milionë euro, “tundimi” i ri për Mourinho