Flamurtari dhe Ballkani kanë ndarë pikët në ndeshjen e sapo përfunudar në kryeqytet. Të dy skuadrat kërkonin “gjahë”, të plotë duke marr parasysh rëdësinë e pikëve në këtë fazë të kampionatit, shkruan Korneri.net

Kjo e bëri që pas përfunidimit të ndeshjës trajneri i Ballkanit, Agim Maliqi të debatojë ashpër me futbollistin e Flamurtarit, Festim Krasniqi ku u dashtë intervenimi i pjesës tjetër të klubit të qetësojnë situatën.

Vet trajneri i Ballkani, pas përfundimit të takimit foli për këtë incident për SuperSport Kosova, teksa e nuk e bëri të madhe, pasi sipas tij ishte vetëm një provokim i Krasniqit, që e bëri të reagojë atë pak më ndryshe në atë moment.

Artikulli paraprakSi është e mundur të ketë kaq shumë shikues në ndeshjen Flamurtari-Ballkani
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Juventus-Milan