Ditën e djeshme ka pasur një takim mes drejtuesve të Lazios, ku është folur pikërisht për gjendjen aktuale të skuadrës.

Sipas asaj që raporton “Correire dello Sport”, presidenti Claudio Lotito ka pasur një debat të ashpër dhe me tension me drejtorin sportiv, Igli Tare.

Shkak për këtë është bërë menaxhimi i fondeve në klub, në këtë vit delikat për shkak të virusit, por edhe pas kualifikimin në Champions.

Skuadra nuk ndodhet në pozita të mira në renditje dhe për këtë, Lotito i ka drejtuar gishtin Tares, se nuk ka menaxhuar mirë afrimet dhe largimet.

/Panorama Sport

Artikulli paraprakTottenham në finale të EFL Cup
Artikulli tjetërBayern ia vazhdoi kontratën talentit të ri anglez