Braziliani Reinier (18-vjeç) ka qenë i huazuar te Borussia Dortmund nga Real Madridi që nga ky sezon.

Ai ka luajtur vetëm 136 minuta në Gjermani deri më tani, kështu që janë të zemëruar në Spanjë dhe po kërkojnë zgjidhje të reja për mesfushorin e tyre sulmues, përcjell Korneri.net

“Ne nuk duam ta humbasim atë. Ne do të flasim dhe do të dëgjojmë gjithçka. Nëse dikush nuk është i lumtur sepse nuk po luan, ne do të shqyrtojmë edhe këtë gjë. Por, ne nuk do të vendosim asgjë në vete,” tha drejtori sportiv i Borussia Michael Zorc. /Korneri.net

Artikulli paraprakKoronavirusi shkaktar i shtyerjës së derbit Boston-Miami
Artikulli tjetërJuve, vizitat mjekësore për të riun Dabo