Britania e Madhe fitoi 3-2 eliminatoren e Kupës Davis në tenis ndaj Kanadasë, pas një ndodhie të çuditshme në ndeshjen Kyle Edmund dhe Denis Shapovalov.

Kur ndeshja ishte 2-0 për britanikun, të riun kanadez e kanë lënë nervat dhe ka goditur me forcë një top që goditi në fytyrë arbitrin kryesor, Arnaud Gabas.

Edhe pse nga pamjet duket se goditja ka qenë pa qëllim, gjyqtari e skualifikoi Shapovalovin dhe i dha pikën vendimtare Britanisë së Madhe./T.CH/.

Artikulli paraprakSuper Bowl: New England Patriots, “mbretër” të historisë
Artikulli tjetërFutbollisti turk me mesazh emocionues për Celinën