Tijjani Reijnders ka dhënë një intervistë për mediet holandeze ku ka folur për klubin e tij të ri, Milanin.

Mesfushori u shpreh se është në një nga klubet më të mëdha në botë dhe që dëshiron të qëndrojë për shumë kohë aty.

Jam në një nga klubet më të mëdha në botë. E shoh veten duke luajtur këtu edhe për disa vite të tjera.”-tha ai.

Më tej Reijnders foli për legjendat holandeze të “Djallit”: “Kur jam në palestër, shoh ‘Hall of Fame’. Aty shoh Gullit dhe Van Basten me Topat e Artë”. Këtu te Milan janë shumë të lumtur me lojtarët holandezë. Më quajnë ‘Power Reijnders’, nga ‘Power Rangers’ Ata shpikin gjithçka”.

Artikulli paraprakLautaro shkruan historinë, mes dhjetë golashënuesve më të mirë të Interit
Artikulli tjetërSulmohet gjyqtari kryesor nga zyrtari i klubit Sharri